Přidání typu a stavu zakázky

PŘIDÁNÍ TYPU A STAVU ZAKÁZKY

 

V menu nastavení najdete "STAVY ZAKÁZEK" i "TYPY ZAKÁZEK A CENÍKY".  Po otevření naleznete vpravo nad tabulkou tlačítko PŘIDAT, kterým se dostanete do jednoduché editace. Tohle asi bude z celého nastavení ta nejnáročnější část, pak už to bude ale brnkačka. :-)

TYPY ZAKÁZEK A CENÍKY

Tady postupně vyplníte typy zakázek (služby), které nabízíte svým klientům. Ke každému typu zakázky můžete přidat ceník - buď vypsat anebo přiložit formou přílohy (např. PDF). V případě, že některý druh služby nabízíte jen občas (mini focení apod.) a nechcete, aby se daný typ zakázky zobrazoval v programu nebo v kontaktním formuláři (který můžete mít spárovaný s programem na svém webu), tak označte NE. Všechny typy zakázek, které budou mít v kolonce POUŽÍVAT označení ANO budou nabízeny k výběru. To vše vyplníte při prvním nastavení programu a poté už odesíláte cenové nabídky rychle a jednoduše přímo z konkrétní zakázky (detail zakázky -> upravit zakázku). 

 

STAVY ZAKÁZEK

Stejně jako typy zakázek si přednastavíte STAVY ZAKÁZEK. Zvolíte si stavy, které pro vyřízení kompletní zakázky používáte. Jde například o odeslání nabídky, rezervace - platba zálohy, potvrzení termínu, očekávané datum porodu, datum realizace, zakázka nafocena, odeslány náhledy, čekání na platbu, odeslaný tisk, zakázka připravena k vyzvednutí, zakázka odevzdána....atd. Záleží jen na vás ana vašich potřebách co si nastavíte, co vám bude vyhovovat.

Ke každému stavu si také napíšete přednastavenou odpověď, která se při změně stavu v dané zakázce (UPRAVIT ZAKÁZKU - STAV ZAKÁZKY) odešle a informuje tak automaticky klienta o změně stavu jeho zakázky. Zda se přednastavená odpověď odešle klientovi nebo ne rozhodujete vy po výběru stavu pomocí zaškrkávátka "zaslat email klientovi", které je automaticky předem zaškrknuto. Před odesláním tuto přednastavenou odpověď můžete však ještě jednoduše upravit dle potřeby.  

Opět je zde možnost POUŽÍVAT. V případě, že zvolíte NE - nebude se vám tento stav nabízet v úpravě zakázky. Ale bude tam připravený, abyste ho mohli v budoucnu používat a nemuseli k němu znovu tvořit automatické odpovědi. Pak stačí opět zvolit ANO a stav se bude opět zobrazovat v nabídce stavů.

V nastavení každého stavu je také možnost si zvolit, jestli se daný stav bude propisovat do kalendáře akcí či nikoliv. Někdo například bude chtít do kalendáře zaznamenat termín porodu, přeběžnou rezervaci, závazný termín realizace atd. Takže si vytvoříte stav s názvem předpokládaný termín porodu/rezervace/termín realizace a nastavíte možnost v kalendáři - ANO.  Poté se vám v kalendáři u vybraného data propíše název zakázky i vytvořený stav. V případě např. odeslané nabídky je lepší zvolit možnost NE, aby se vám nemíchaly nepotvrzené poptávky s těmi potvrzenými. Sami si však vytvořte systém, který vám usnadní práci.