Svatební poptávky v plném proudu

Začal nám rok 2019 a většina svatebních fotografů a kameramanů jistě potvrdí zvýšený počet poptávek na svatební termíny.

Ať už jsou pánové jakkoliv kreativní, tak stále velké množství žen nachází zásnubní prstýnek pod stromečkem. A jelikož dámy nenechávají co se týká svatby nic náhodě, tak přípravy začínají hned co to jde J.  Zvýšený zájem o foto a video služby je ale také tím, že po Vánocích má většina snoubenců konečně klid a prostor pro plánování svatby. Hledají místo kde se svatba bude konat, prohlíží obrovské množství svatebních katalogů, stahují inspiraci z Pinterestu, svatební šaty mají vyhlídnuté vpodstatě ještě před zásnubami a v kalendáři mají zaškrtnuté data všech svatebních veletrhů v okolí.

 

To vše bylo tak trochu v nadsázce, takže teď vážně.  Začátkem roku nebo i po svatebních veletrzích, kterých se účastníte máte obvykle zvýšený počet poptávek na vaše služby. Někdy je velmi náročné probírat všechny emaily, odpovídat téměř okamžitě (což v dnešní online době spoustu nevěst vyžaduje) a k tomu se věnovat ještě úpravám a ostatní práci, které máte během celého roku jistě až nad hlavu.

 

Přesně v tuhle chvíli je pro vás ideálním pomocníkem Photo Video Client (,,PéVéCéčko”), který se vám snaží vše kolem poptávek  a domluvených zakázek usnadnit. Pokud využijete poptávkového -kontaktního formuláře a vložíte si jej na váš web, tak poptávky budou rovnou chodit do tabulky zakázek, kde budete mít přehled o termínech, závazných rezervacích, zálohách a všem potřebném, aniž byste si něco někam přepisovali.  V případě, že chcete zůstat u svého stávajícího kontaktního formuláře, tak to určitě není problém, máte možnost do programu zakázku vložit i ručně. Podle termínu nebo stavu zakázky, který si k poptávce přiřadíte si můžete i jednoduše vytřídit termíny, které jsou již obsazené nebo které jsou rezervované a čekáte na platbu rezervačního poplatku. V případě, že se vám původně obsazený termín nečekaně uvolní, můžete jednoduše kontaktovat ty, kteří vás kontaktovali pro nově uvolněný termín ve chvíli, kdy jste měli tento termín bohužel obsazený. Pro někoho můžete být právě vy ten TOP fotograf a na takovou zprávu o jejich uvolněném termínu čekají.

 

Celá konverzace s klientem potom probíhá v programu, kde bude mít váš klient všechny informace na jednom místě kdykoliv k dispozici. Po potvrzení termínu si v programu zaznamenáte domluvenou cenu (případně i typ balíčku), zaplacení zálohy, přesné místo a datum svatby, čas focení atd.V informacích o zakázce budou k dispozici i kontakty jak na vás, tak i na vašeho klienta. V případě, že je potřeba zaznamenat cokoliv co není v PVC přednastaveno, tak je možnost vše dopsat do volitelné poznámky.

 

Nastavení všech údajů v programu Photo Vido Client, které potřebujete k vaší práci (typy a stavy zakázek, balíčky, ceníky, odpovědi, atd.) zabere při prvním nastavování více času, ale pokud vás toto první nastavení neodradí, tak se od této chvíle stane “PéVéCéčko” vašim věrným pomocníkem. Tip pro ty, kteří nemají čas si vše nastavit najednou – automatické odpovědi, ceníky, texty atd. se dají doplňovat do nastavení postupně podle potřeby na jaký typ zakázky zrovna odpovídáte nebo jaký stav zrovna potřebujete zvolit. Nastavení se tak sice rozmělní na dělší dobu, ale pro někoho může být tato varianta nastavení časově přijatelnější.

 

Závěrem bych rád řekl, že pokud přijímáte větší množství zakázek, je pro vás PéVéCéčko ideální pomocník – usnadněte si práci a mějte více času pro sebe, své zájmy, rodinu či vaše přátele.

 

V dalším článku bysme vás chtěli informovat o plánech v roce 2019. Co plánujeme a na čem pracujeme.